התחברות לחברים


מרכזי דאורייתא - אח בוגר
 

בעכו מפעיל גרעין אומץ 2 מרכזי נוער בשיתוף תוכנית 'דאורייתא' של ארגון O.U ישראל – מרכזים המשלבים משחקי סנוקר עם לימוד ומספקים בית חם, תומך ומכוון.
המועדונים פועלים בשעות הערב והלילה (בחופשות וחגים אף במהלך היום), עבור קבוצות גיל נפרדות, מעניקים אוזן קשבת, פינה חמה ומקנים תרבות פנאי איכותית וערכית.
פעילות הערב משלבת משחק בשולחנות הסנוקר, המהווה מצע נוח ליצירת קשר אישי ובניית אמון הדדי בין אנשי הצוות והחניכים, לצד לימוד והעצמה בתכנים מגוונים, שיחות אישיות וסדנאות. דגש רב מושם על הקניית כישורי חיים, כל זאת מתוך אמונה בכוחו של הנוער.
מלבד הפעילות השגרתית, מועברות סדנאות מיוחדות בדגש על התנהלות כלכלית/תקציבית נכונה, פיתוח מנהיגות, הכנה לצבא ומניעת אלימות.

מטרות התוכנית:
1. 'חצר בטוחה'- הוצאת הנוער מתרבות הרחוב, מניעת אלימות ומאבק על תרבות הפנאי.
2. ערכים-פיתוח והעשרת הנוער בתוכן ערכי תוך הצבת גבולות, חיזוק הזהות העצמית, הקניית מיומנויות תקשורת בין אישית ומעבר מתרבות ה-'מקבל-לנותן' ע"י התנדבויות שונות בקהילה.
3. השמה וצמצום נשירה- הכוונת נוער מכיתות ט'-יב' שאינו משויך למסגרת פורמאלית, ללימודים סדירים או אקסטרניים. כמו כן, הכוונה של נוער בוגר תיכון למסגרות המשך כגון: צבא, תעסוקה, לימודים ועוד.

קהל היעד:
בני נוער בגילאי 14-18, כמו גם נוער הממתין למסגרות המשך צבא/ לימודים/ תעסוקה. דגש רב מושם על נערים המצויים בתהליכי נשירה/ מנותקים ממסגרות חינוך, חשופים לאלימות ועבריינות וגדלים לרוב בסביבת חיים המאופיינת ברקע סוציו אקונומי נמוך.

צוות:
צוות המועדונים מורכב מאנשי חינוך, עשייה ומנהיגות במגוון תחומים (היי-טק, יזמות, רוח ועוד), בעלי רקע וניסיון בעבודה עם נוער. הצוות מעודד ומנחיל קווים ברורים של משמעת לצד חום ואהבה, לקיחת אחריות ופיתוח המועדון, התנדבות בקהילה ועוד. בראש כל מועדון עומד מנהל לצד רכז חינוכי, מדריכים ומתנדבים רבים. את הפרויקט מלווים אנשי מקצוע רבים ועובדת סוציאלית צמודה.
 
 
     
     
 
 
 
 


 
Bookmark and Share
 
גרעין אומץ עכו, בן שושן 52 טל' 04-9550127 פקס 04-9810420 מייל omezoffice@gmail.com