התחברות לחברים

מכינת אבנר עכו -
מכינה תורנית קדם צבאית
 
 ליצירת קשר-
מכינת "אבנר" מכינה תורנית קדם צבאית – עכו (ע"ר)
כתובתנו: רחוב הספנים 5 עכו
כתובת למשלוח דואר: ת.ד 2925 עכו מיקוד 2412802
טלפקס - 04-6316535
מנכ"ל המכינה- שלמה ליבוביץ 052-3003459
אימייל:
avner.mechina@gmail.com

רקע

מכינתנו הוקמה באלול התשע"ד, במטרה לקדם את אזור העיר המנדטורית. אזור זה – הסמוך לים ולעיר העתיקה – היווה, עד לפני שני עשורים, מרכז רוחני וכלכלי לעיר עכו, ולגליל המערבי בכלל. אולם, כיום, סובל מבעיות חברתיות ולאומיות שונות, ומנטישת האוכלוסייה היהודית, על אף היותו מהיפים בערי ארצנו.
מכינת 'אבנר' נקראת על שם בנו של רב הכותל - הרב מאיר יהודה גץ זצ"ל –  סמל אבנר שמעון גץ הי״ד, שנהרג בקרב על שחרור העיר העתיקה בירושלים במלחמת ששת הימים. צוות המכינה מורכב מרבנים ואנשי מנהלה שגרו בעכו קודם לכן, ומכאלו שעברו לעיר כחלק מהמשימה של הקמת המכינה. כל הצוות במכינה כבר רכש בתים בעיר, ומהווה בגופו – הוא ומשפחתו – אבן במשימה של חיזוק מרכז העיר.
בשנה שעברה למדו במכינתנו 16 תלמידים מכל רחבי הארץ, ועשרה מהם המשיכו שנה נוספת. למחזור ב' נרשמו 35 בחורים, חדורי שליחות ומוטיבציה. כך שאת שנת הלימודים תשע"ו פתחנו עם 42 בחורים, כן ירבו.
מיקומו של מתחם המכינה קרוב לעיר העתיקה וסמוך מאד לנמל, מקום אשר לצערנו יהודים חוששים לגור בו, ובשנים האחרונות כמעט וננטש.
מטרתנו היא, שבאמצעות הלימוד של הבחורים, והמגורים שם, נזכה להפיח תעצומות רוח וכוחות חיים, ליהודים שעוד גרים ברחובות הסמוכים, ובעזרת ה' נביא תקווה לאזור זה.

תכנית הלימוד במכינה
שעות היום ברובם מוקדשות ללימוד תורה על מקצועותיה השונים: גמרא – בעיון ובבקיאות – תנ"ך, אמונה, מוסר, הלכה משנה וחסידות. את השיעורים מעבירים רבנים מהמכינה ורבנים אורחים ביניהם הרב משה לוי מישיבת תל אביב, הרב יעקב ידיד ראש ישיבת כרמיאל, הרב קובי דנה ראש גרעין אומץ ורבנים נוספים. 
מעבר ללימודי הקודש, אנו שותפים בהתנדבויות בקהילות בעיר, והכנה פיזית ומנטלית לצבא ולשרות העם והארץ. פעם בשבוע מתקיים אימון מודרך על ידי מדריך כושר קרבי, שמתאים לכל בחור תכנית אימונים אישית לפי צרכיו.
כמו כן, ולצד פעילויות פנאי והעשרה שפרטנו, לוקחים התלמידים חלק בפעילויות שונות ובפרויקטים מיוחדים אותם מפעילה המכינה, בתוכם:

  • ליווי מרכזים לנוער בסיכון והדרכה בלתי פורמאלית של נערים בשכונות הרווחה.
  • העשרה בנושאי היהדות ופעילויות שונות בשיתוף בית הספר לאומניות "התומר"
  • אימוץ מועדוניות לילדים במצוקה ברחבי העיר ופרויקט 'אח בוגר' לילדים.
  • פרויקט סיור קהילתי בשיתוף אגף הביטחון בעיריית עכו, ומשטרת ישראל.
  • תודעה יהודית וציונית אצל תלמידי כיתה י"ב בביה"ס "יבנה", בדאלאס – טקסס.
חזון -

א. מטרתנו החינוכית היא לבנות תלמידים השואפים לחיות חיי תורה ויראת שמיים, ומתוך כך מלאי שליחות ורצון למעורבות בחיי עם ישראל בארצו, ולהשפעה על האתגרים החברתיים והלאומיים המונחים לפתחה של מדינת ישראל.
ב. ליצור בית מדרש חי, עם הפנים לכלל האוכלוסייה, המשפיע מאורו על כל הסביבה היהודית באזור, ומקיים חיים משותפים עם התושבים בסביבתו.
ג. משיכת נוער איכותי ממרכז הארץ, שיבוא לחיות, לפעול ולהתחנך בעכו. לפתח בו שייכות לעיר ולתושביה, ומתוקף תחושה זו, ישוב לגור ולפעול בעיר, גם לאחר השירות הצבאי, ולאחר הקמת ביתו הפרטי, בע"ה.
ב"ה, אנו רואים בעינינו כיצד עצם הנוכחות שלנו בעיר ובשכונות המעורבות, מעודדות את המשפחות והתושבים, ומפיחה בהם רוח של תקווה לחידוש ימיו כקדם. הבנה זו, מעמיקה בנו את החשיבות העצומה שבנוכחותנו באזור אסטרטגי זה.
חלומות רבים, ושאיפות רבות אנו מלאים, ומתפללים שנזכה לקיימם, בע"ה, למעשה.

 

צוות המכינה
ראש המכינה- הרב אחיקם גץ
מנכ"ל – שלמה ליבוביץ'
ר"מ שנה א- הרב ענר צדרבוים
ר"מ אמונה – הרב יעקב ידיד
ר"מ אמונה- הרב משה לוי
 
 
 
 
 
 
 
 


 
Bookmark and Share
 
גרעין אומץ עכו, בן שושן 52 טל' 04-9550127 פקס 04-9810420 מייל Omez@omezakko.co.il